ProKart pēdējais 5.posms.

Pagājušajā nedēļas nogalē „Sporta kompleksā 333” noritēja šī gada pēdējais ProKart čempionāta posms kartingā.Sacensībās uz starta kopumā izgāja 143 dalībnieki.MRG Racing un Kika Motorsport komandu šajās sacensībās pārstāvēja veseli 10 braucēji.

Raket klasē pārliecinoši visas dienas garumā par visiem pārāks bija Kārlis Grava,kurš nevienā braucienā neatstāja cerības pārējiem konkurentiem un uzvarēja.Jāpiebilst, ka Kārlis šoreiz startēja uzreiz divās klasēs.

Micro Max klasē izvērtās sīva cīņa starp pirmajiem sešiem sportistiem. Kvalifikācijā pirmo starta rindu izcīnija MRG braucēji Maksims Kubarevs un Kārlis Grava,bet sesto vietu izcīnija Patriks Noels Ločmelis. Pusfinālā lielisks starts padevās tieši Patrikam,kurš izvirzijās trešajā vietā,līderpozīcijas saglabāja Maksims,bet viņam cieši sekoja krievu sportists Ivans Tkačevs. Šādi arī braucēji sasniedza finišu, 1.Kubarevs, 2.Tkačevs, 3.Ločmelis,bet Grava finišā 4.vietā.Finālā viss pirmais sešinieks atrāvās no pārējiem,sīva cīņa izvērtās starp Kubarevu un Tkačevu,kuri ik pēc diviem apļiem mainījās pozīcijām,tik pat sīva cīņa bija par 4.-6. vietu . Finišā,un sacensībās kopumā, uzvaru izcīnija Kubarevs,otrais Tkačevs,bet trešais tāpat kā pusfinālā Ločmelis,jāatzīst arī Kārļa Gravas sniegums,kurš finālā ar skaistām apdzīšanām aizcīnijās atpakaļ līdz 4.vietai un jau bija noķēris Ločmeli. Sezonas kopvērtējumā čempions MicroMax klasē lietuvietis Martynas Morkis,otrais krievs Tkačevs,bet trešais,pateicoties uzvarai pēdējā posmā, Maksims Kubarevs,piekto vietu kopvērtējumā savā debijas sezonā izcīnija Patriks Noels Ločmelis,bet Kārlim Gravam 11.vieta.

MiniMax klasē šoreiz startēja divi komandas braucēji Markuss Spīķis un Mikus Jasevičs,ierastie līderi Gustavs Māliņš un Kristians Rihters izmēģināja savus spēkus lielākā klasē – Junior. Kvalifikācijā Mikus izcīnija 4.vietu,bet Markuss saskārās ar tehniskām problēmām,neizturēja viens no motora zobratiem,kā rezultātā 13.vieta. Pusfinālā Jasevičs sīvā cīņā ar vairākiem sportistiem saglabāja savu ceturto vietu,Spīķim, pēc paša kļūdas vienā no pirmajiem apļiem,10.vieta. Fināla braucienā līderu duets atrāvās un notika sīva cīņa visa brauciena garumā par trešo vietu starp Mikusu un Leo Cabuli,rezultātā tikai pašā finiša taisnē 3.vietu par nieka tiesu izcīnija tieši Mikus Jasevičs. Diemžēl Spīķa problēmas nebeidzās un finālā no drošas 5.vietas atkal sākās problēmas ar zobratu un ķēdi,kā rezultātā tikai 13.vieta. Sacensībās uzvarēja Tomass Birstiņš,otrais baltkrievs Vikentijs Tumanovs,bet trešais Mikus Jasevičs. Sezonas kopvērtējumā par čempionu kļuva tieši Mikus Jasevičs,otrais Tomass Birstiņš,bet trešais baltkrievs Tumanovs, ceturto vietu šogad izcīnija Markuss Spīķis,kuram tāpat kā Ločmelim šī bija pirmā pilnā sezona.

Junior klasē savus spēkus nolēma izmēģināt iepriekš minētie Māliņš un Rihters,bez viņiem startēja arī Oskars Safonovs.Kvalifikācijā rezultāti bija ļoti blīvi,it sevišķi no 2.-6.vietai šķīra tikai nieka 0,2 sekundes,tieši otro vietu izcīnija Gustavs Māliņš,trešais Oskars Safonovs,bet Kristians Rihters izcīnija 5.vietu.Pusfinālā lielisks starts izdevās Oskaram,kurš izvirzijās vadībā,otrais tikmēr bija Rihters,bet Gustavs startā zaudēja vairākas pozīcijas un lēnām pa vienai vietai visa brauciena garumā atguva. Drīz vien līderu duets pārvērtās par kvartetu,kura priekšgalā izvirzijās pieredzējušie Junior klases braucēji Valters Zviedris un Matvejs Makušins,finišā Makušins pirmais,Zviedris otrais,Rihters trešais,Safonovs ceturtais,bet Māliņš piektais. Finālā uz brīdi līderos izvirzījās Rihters,kamēr Safonovs bija ticis trešajā vietā,brauciena vidū pirmais sešinieks sadalijās divās grupiņās,pirmais trijnieks mazliet atrāvās ,tajā sīvi cīnijās Makušins,Zviedris un Rihters,kamēr par ceturto vieto tik pat sīvi cīnījās Māliņš un Gints Zvrbulis,uz kuru cīņu tur pat aiz viņiem noskatījās Safonovs. Finišā un sacensībās,uzvaru izcīnija Zviedris,2.Makušins,3.Rihters,5.Māliņs ,bet 6. Safonovs. Sezonas kopvērtējumā par Čempionu kļuva Gints Zvirbulis,otrais,pateicoties pēdējā posma uzvarai Valters Zviedris,bet trešo vietu debijas sezonā izcīnija Oskars Safonovs.

Senior klasē mūsu komandu pārstāvēja tikai Jeļizaveta Aleksejeva, kvalifikācijā viņai ļoti labā piektā vieta 18 braucēju konkurencē. Pusfinālā rādot labu sniegumu Ļiza izvirzijās jau ceturtajā vietā, bet tad vienā no līkumiem veicot apdzīšanas mēģinājumu nesavaldīja kartingu un izlidoja no trases un braucienu diemžēl neturpināja,klasificējoties 17.vietā. Finālā izvairoties no sadursmēm un veicot apdzīšanas Aleksejevai izdevās aizcīnīties līdz 8.vietai. Sacensībās uzvarēja Krišs Jaunzems,otrais Rihards Pavlovs ,bet trešais Kaspars Dambis. Sezonas kopvērtējumā 1. Jaunzems, 2. Dambis, 3. Pavlovs, Jeļizavetai savā pirmajā sezonā 14. vieta starp 42 startējušajiem dalībniekiem.

DD2 Master klasē komandu pārstāvēja Raivis Kirilovs,kurš ļoti pārliecinoši izcīnija uzvaru kvalifikācijā savā klasē. Pusfinālā un finālā rādot stabilu un ātru sniegumu un izvairoties no liekām cīņām un sadursmēm,tika izcīnīta pārliecinoša uzvara,aiz sevis atstājot Uldi Timaku un Armandu Kanču.Līdz ar uzvaru pēdējā posmā čempiontitulu izcīnija tieši Raivis Kirilovs,otrais Armands Kančs,bet trešais Juris Zālītis.

Komandām šajā posmā uzvaru izcīnija komanda no Lietuvas AJ Raicing,otrajā vietā mūsu MRG Racing,bet trešā Rude Racing,otra mūsu komanda Kika Motorsports ierindojās ceturtajā vietā.Sezonas kopvērtējumā čempioni JTSVC,otrie The Hooligans family,bet trešā MRG Racing, kā posmā tā arī kopvērtējumā ceturtā Kika Motorsport.

Pilni sacensību rezultāti šeit – http://www.mylaps.com/en/events/1204406
Kopvērtējums šeit – http://www.mylaps.com/en/championships/127176
IMG_5019
IMG_4924
IMG_4908
IMG_4790